Elustiil, Looduslikud puhastusvahendid

Miks valida enda koju looduslikud puhastusvahendid?

looduslikud puhastusvahendid

Kõik me soovime elada puhtas ja tervislikus kodus aga kas me sellele ka igapäevaselt mõtleme, et puhas ja tervisele ohutu käiksid käsikäes? Tavapoodide riiulid on täidetud otsast lõpuni värviliste, tugevalt lõhnavate puhastusvahenditega, mille tootesiltidel on pikk rida arusaamatuid koostisosi. Aga tegelikult on kõigele sellele olemas ka valik alternatiive- looduslikud puhastusvahendid!
Et tuua natuke selgust antud teemasse, selgitame, mis vahe on keemilistel ja looduslikel puhastusvahenditel.

Kui toote sildil on hoiatused nagu näiteks “väldi kokkupuudet nahaga või silmadega” või “aurusid mitte sisse hingata”, siis need on seal tavaliselt põhjusega, sest tegemist on mürgiseid kemikaale sisaldavate toodetega. Uuringud on näidanud, et mõned puhastusvahendite aurud võivad tekitada lausa astmahooge, seega on äärmiselt oluline, et neid kasutatakse suure ettevaatlikkusega. Ning pelgalt kummikinnaste kandmine sel puhul ei aita. Tasub ka teada, et tubade õhutamisest pärast koristamist ei pruugi samuti suurt kasu olla, sest mürgised ained püsivad õhus ja pindadel veel mitu päeva!

Kui toode on täiskasvanu jaoks mürgine, siis laste jaoks on see juba väga ohtlik, sest lapsed on palju väiksemad, tundlikumad ja veel areneva organismiga. Kanged kemikaalid võivad mõjutada laste kasvu ja arengut ning põhjustada mitmeid allergiaid ja hingamisteede ärritust.

Mitmed pesupulbrid ja hügieenitarbed sisaldavad suures koguses mürgiseid aineid, mis näiteks nendega pestud riideid kandes läbi naha imbuvad. Nahk on meie suurim organ ning on väga vastuvõtlik kõigele, millega kokku puutume. Seetõttu on oluline valida pesu pesemiseks organismile ohutu looduslik pesupulber. Näiteks BioVegan Family pesupulbrid on 100% looduslikud ja kodumaised.

Mõned keemilised puhastusvahendid võivad olla mürgised ka koduloomadele. Näiteks võivad ained olla neile ohtlikud, kui nad lakuvad oma käppasid peale keemiliselt töödeldud põrandal jalutamist.

Looduslikud puhastusvahendid ei sisalda allergeene ega kemikaale, mis põhjustavad erinevaid ärritusi. Samuti ei testita looduslikke vahendeid loomade peal ehk nad on julmusevabad.

Mitmed kemikaalid, mis sisalduvad puhastusvahendites mõjuvad ka meie keskkonnale väga halvasti. Sodium lauryl sulfate (SLS) on tegelikult mürgine meres elavatele organismidele ning ftalaadid põhjustavad loomadel sigimisprobleeme. Lisaks pole antud ained ka inimesele just kõige ohutumad. SLS sisaldavad tooted võivad ärritada nii silmi, nahka kui ka kopse. Ftalaadid võivad kahjustada maksa, kopse, neere ning põhjustada isegi viljatust.

Looduslikud puhastusvahendid aitavad säästa keskkonda ka seoses pakendamisega. Esiteks on nende pakendid loodussõbralikumad ja teiseks pole tegelikult tarvis nii palju puhastusvahendeid kui tavaliselt inimestel kodus on. Keskmiselt on majapidamises 8 erinevat puhastusvahendit, neist pidevat kasutust leiab aga 3!
Näiteks üldpuhastusvahendiga ainuüksi saab koristatud juba väga palju pindu. Lisaks on looduslikud puhastusvahendid ka biolagunevad ja mitmed neist innovaatilised, et näiteks pritspudelit korduvalt ja korduvalt kasutada saaksime. Skosh bränd on loonud puhastustabletid, millega saab vaid ühe tableti vees lahustamisel valmistada lihtsalt uue loodusliku puhastusvahendi.

Mulieres on aga kodumaine bränd, kes on loonud terve sarja looduslikke puhastusvahendeid terves majapidamises kasutamiseks. Ökomoni tootevalikus on mitmed Mulieres tooted: looduslik pesugeel, looduslik üldpuhastusvahend, looduslikud nõudepesumasinatabletid, Mulieres looduslik äädikas. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga