Kuidas said meist Ökomonid?


Meie oleme Maria ja Maris ning soovime, et igaüks meist mõtleks kasvõi natukene enda tarbimisharjumustele ja püüaks meie abiga leida mõnele igapäevaselt kasutatavale esemele või tootele loodussõbralikumat alternatiivi.

Meie jaoks sai kõik alguse ühest vahvast suvisest piknikust lastega. Pakkisime asjad ja sõitsime kahe perega ranna äärde piknikule, kus sõime, jõime, mängisime, ujusime...ja siis sõime ja mängisime veel. 

Kui koju tagasi hakkasime pakkima, siis tundus, et tekkinud prügi oli rohkem, kui esialgu kaasa võetud söögi- ja joogikraami. Vahetasime sel hetkel omavahel kõikeütleva pilgu ja pärast seda piknikku otsustasime mõlemad, et on viimane aeg anda ka omapoolne panus puhtama keskkonna loomisesse. Hakkasime järk- järgult oma kodudes erinevaid tooteid ja esemeid puhtamate, looduslikumate ja vähem pakitute vastu välja vahetama. Nüüd soovime neid elu muutvaid leide ka teiega jagada!

Kiire elutempo juures tehakse kindlasti mitmed ostuotsused olenevalt mugavusest ja kauba kättesaadavusest ning tihti satuvad ostukorvi tooted, millele on tegelikult ka jätkusuutlikum variant olemas. Just neid soovimegi teile pakkuda ning loodame, et Ökomoni e-poest leiab iga inimene midagi vajalikku ning saame koos maakera rõõmsamaks muuta! 🙂

Ökomonid, Maria ja Maris