Bambaw on Belgia bränd, mis on võtnud eesmärgiks pakkuda vaid säästvalt ja eetiliselt valmistatud tooteid ning on ettevõttena teel süsinikuneutraalsuse poole. Nende missiooniks on suunata inimesi enda tarbimisharjumusi muutma ning omalt poolt pakuvad nad vaid zero waste alternatiive ehk vastupidavaid, jätkusuutlikke ning kvaliteetseid tooteid. Näiteks leiab nende brändi toodete hulgast metallist raseerijad, metallist kõrred ning bambusest vatitikud ja korduvkasutatavad näopuhastuspadjad.

Bambaw tooted on toodetud võimalikult väikese ökoloogilise jalajäljega ja õiglastel tingimustel kogu tootmisahelas. Brändi loojad usuvad, et jätkusuutlik ja eetiliselt teadlik maailm on võimalik ning selle loomine on inimeste endi kätes. Kõik nende tooted on pakendatud plastivabalt.

Aastal 2015 olid kaksikvennad Max ja Augustin šokeeritud plasti reostuse hulgast. Nad küsisid üksteiselt, kuidas elada oma elu nii, et tekiks nii vähe prügi kui võimalik, samal ajal innustades ka teisi sama tegema. Nende järeldus oli lihtne: pakkuda alternatiive prügi tekitavatele ühekordse kasutusega esemetele, et vähendada reostust juba eos.

Need zero waste vahetused hoiavad ära jäätmete sattumist keskkonda. Enne 1940ndaid disainiti tooteid nii, et nad oleksid taaskasutatavad ja olid tehtud kõrge kvaliteediga materjalidest. Alates 1950ndatest viidi plasti masstootmine turule. Sellest ajast saati on arenenud äraviskamise kultuur, ohustades elu kogu maakeral ja selleks, et seda ära hoida, tuleb tegutseda kohe.

Alates Bambaw asutamisest on zero waste elustiil kogunud maailmas haardejõudu: aina suurem hulk inimesi on muutumas teadlikumaks oma ostude mõjust, mis on väga vahva! Bambaw´l on nüüd kasvav meeskond ‘’sõdalastest’’, kes töötavad kõvasti, et aidata muuta maakera elatavaks paigaks ka tulevastele põlvkondadele. Täpsemalt saad zero waste elustiili kohta lugeda ka meie Ökomoni blogist.

‘’Suurim oht meie planeedile on uskumus, et keegi teine päästab selle.’’ Robert Swan.

Me ei saa luua üksi paremat homset, igaühe enda teha on väikesed, kuid tähenduslikud muudatused ning üheskoos oma harjumusi muutes saame teha suure muutuse.

Peamised materjalid, mida Bambaw kasutab on roostevaba teras ning bambus. Roostevaba teras on üks kõige vastupidavamaid materjale ning seda saab hästi ümber töödelda ja taaskasutada.

Aga kas sa bambuse kohta teadsid näiteks, et…?

  • Bambus ei ole tegelikult puit, see on hoopis üks magusa rohu vorm;
  • Bambus on üks kiiremini kasvavaid taimi Maal;
  • Kõrgeima bambustaime rekord kuulub Hiinas asuvale 48 meetri kõrgusele bambusele;
  • Bambus suudab neelata kuni 30% rohkem CO2 kui muud taimed ja puud ning toodab puudest rohkem hapnikku;
  • Bambuse kasvatamiseks pole vaja pestitsiide ega väetist;
  • Bambus hoiab hästi ära mulla erosiooni.

Bambaw kasutab vaid orgaaniliselt ja eetiliselt kasvatatud Bambust, mis on pärit Indoneesiast ja Hiinast.