Iga uue asja katsetamine võib esialgu keerulisena tunduda. Nagu näiteks esimest korda tampooni kasutamine või esimest korda kontaktläätsede paigaldamine. Ka menstruaalanuma kasutamine võib esialgu veidi keeruline tunduda, aga kui sellega ära harjuda, siis saab sinust suure tõenäosusega vilunud anumakasutaja!
Menstruaalanum on väga suure fännibaasiga toode – 90% naistest, kes seda kasutama hakkavad, ei kujuta oma elu enam teisiti ettegi ning soovitavad seda ka kõigile sõbrannadele 🙂

Mis on menstruaalanum?

Väike karikakujuline meditsiinilisest plaatinasilikoonist valmistatud anum, mis kogub menstruaalvere endasse keha sisemuses ning mahutab ca 25 ml vedelikku (tavaline tampoon või hügieeniside imab umbes poole vähem). Natù menstruaalanum on korduvkasutatav ning kestab hea hooldamise korral lausa kuni 10 aastat!
Kuna kasutatud on inertset materjali ning anum mahutab palju, võib seda kasutada kuni 12 h korraga, olenevalt vere kogusest.

Millist menstruaalanumat valida?

Natù menstruaalanum, suurus 1 sobib ideaalselt alla 30-aastastele naistele, kes ei ole läbi teinud vaginaalset sünnitust.
Natù menstruaalanum, suurus 2 sobib üle 30-aastastele naistele ja kõigile naistele, kes on läbi teinud vaginaalse sünnituse.

Menstruaalanuma kasutamine

Enne esimest kasutuskorda ja pärast igat menstruatsiooniperioodi tuleb menstruaalanumat desinfitseerida. Selleks keeda anumat 3-5 minutit kas pliidil või mikrolaineahjus ning jälgi, et terve anum oleks korralikult veega kaetud. Menstruatsiooni ajal piisab vaid kraaniveega loputamisest.

Et kasutamise ajal midagi ebameeldivalt ei lekiks, peab menstruaalanum liibuma tihedalt vastu tupeseinasid ning moodustama vajaliku vaakumi. Seda tasub meeles pidada nii anumat paigaldades kui eemaldades. Menstruaalanum volditakse kokku ning sisestatakse nagu tampoon, aga mitte nii sügavale. Kui anum on korralikult sees, siis tuleb see avada nii, et tekiks vaakum.
Tühjenda anumat keskmiselt iga 4-8 tunni järelt, vastavalt menstruatsiooni tugevusele. Ole lõdvestunud ning rahulik ja ära kiirusta anumat paigaldades ega eemaldades.
Menstruaalanumat kasutades õpid oma keha nii palju paremini tundma ja kuulama! Anum on ohutu nii meie organismile kui keskkonnale – tee see tark valik juba täna ja vali Natù menstruaalanum! 🙂