Skosh on vahva Rootsi bränd, mille loojateks on kolm sõpra Simon, Max ja Tom, kes kohtusid Lõuna-Rootsis Lundi ülikoolis koos õppides. Ettevõtet luues oli põhieesmärgiks teha koristamine jätkusuutlikumaks kuna koristusvaldkond on üks suurimaid plastikprügi tekitajaid maailmas. Nad olid veendunud, et koristamiseks peavad saadaval olema ka looduslikud puhastusvahendid. Keegi meist ei vaja tegelikult hunnikut kangeid kemikaale sisaldavaid vahendeid ja maailm ei vaja veel rohkem plastprügi.

Et oma ideid ellu luua, lõid nad nullkulu põhimõttel mitte-toksilised, looduslikud Skosh puhastustabletid, mis vähendavad transpordikaalu ja plastikprügi hulka. Sellele mõttele jõudsid nad ülikooli korraldatud innovatsioonivõistlusel, mille nad ka võitsid.

Kas teadsid, et enamik majapidamisi omab rohkem kui 8 erinevat kemikaaliderikast puhastusvahendit, aga aktiivselt kasutab neist ainult kolme? Uuringutest on selgunud, et peamised kodused koristustoimingud on põrandapesu, klaas- ja peegelpindade puhastamine ning vannitoa ja wc pindade puhastamine. Ning miks kasutada kemikaale ja ohtlikke aineid täis vahendeid, kui on olemas looduslikud puhastusvahendid, mis on sama tõhusad!?

Skosh meeskond töötas välja täpselt 3 puhastustabletti, mis katavad kõik koristusvajadused. Ja muide, nende kolme tabletiga saab terve maja puhtaks!

Skoshi visioon on teha rohkem vähemaga – ehk puhastustarvete vähendamine aitaks ka kliimasoojenemise vastu võitlemisel. Vähem ühekordset plastikut (ehk zero waste elustiil), toksilisi aineid ja väiksem süsiniku jalajälg on nende põhieesmärgiks.

Kuid mis tähendab Skosh? See sõna tuleb jaapani keelest, kus “sukoshi” tähendab natuke või väike kogus. Nimi sai valitud kuna põhikoostisosa kraanivesi on juba kodus olemas, millele lisaks pakuvad nemad tabletikujul “väikest kogust” looduslikku puhastusvahendit.

Skosh toodete kasutamine on lihtne! Valad 0,5L pritspudeli kraanivett täis ning lisad sellele puhastustableti- sinu tõhus puhastusvahend ongi valmis! Pritspudelit saad kasutada mitmeid ja mitmeid kordi.

Meie Ökomoni e-poes on saadaval nii Skosh pritspudelid kui ka puhastustabletid. Tabletid on vannitoa ja wc puhastamiseks, klaas- ja peegelpindade puhastamiseks ning üldpuhastusvahend, mis sobib erinevate pindade puhastamiseks.

Viide: https://en.skosh.se/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga