Croll & Denecke on pika ajalooga keskkonnasõbralik pereettevõte Saksamaalt, Bremenist. Nende tootevalikus on esikohal mitmesugused naturaalsed käsnad, mille töötlemiseks on põlvest põlve palju vaeva nähtud ning teadmisi aina edasi antud. Praeguseks ongi Croll & Denecke Euroopa suurim looduslike käsnade pakkuja. Lisaks käsnadele on Croll & Denecke tootevalikus ka looduslikud spa- ja kehahooldustooted, juuksehooldustooted ja looduslikud luffa ehk käsnkõrvitsa tooted.

Croll & Denecke ettevõtte süda tuksubki aga meresügavustes. 40 meetri sügavusel merepinnast kasvavad naturaalsed käsnad, mis on tõeline looduse ime. Oma siidise tekstuuriga on nad väga vastupidavad, mitmekülgsed ja eriti õrnad nahale. Selle ettevõtte lugu algaski lummusest nende elusorganismide vastu.

Aastal 1897 otsustasid Gustav Croll ja Theodor Denecke importida naturaalseid käsnasid Kreeka Vahemerest Bremenisse ja neid käsitsi töödelda.  Seda tehakse tänaseni, ainult vahepeal on tootevalik laienenud jätkusuutlike spa ja kodumajapidamises vajalike toodetega. Hetkel tegelevad ettevõttega Peter, Nina ja Sara Hankiewicz, kes on juba suguvõsa kolmas ja neljas põlvkond. Nende missiooniks on: jätkusuutlikud naha- ja kehahooldustooted, mis on hea südametunnistusega ja kooskõlas loodusega.

Croll & Denecke käsnad on biolagunevad ning kestavad aastaid kui nende eest hoolt kanda ning neil on palju erinevaid otstarbeid nii nahahoolduses kui ka koduses majapidamises. Samuti keskenduvad nad kõrgele kvaliteedile, nahasõbralikkusele ja jätkusuutlikele materjalidele.

Ettevõtte jaoks on oluline looduslike käsnade õrn ja jätkusuutlik ekstraheerimine ning ökoloogilise tasakaalu säilitamine. Selles veendutakse regulaarselt isiklikult kohapeal käies. Kaubanduspartnerid koguvad saaki kontrollitud viisil ja ainult kaks korda aastas, kui looduslikud käsnad on saavutanud alammõõdu. Käsnajuured on alati säilitatud. Selle eripäraks on: miljonid seemnerakud vabanevad, kui need ära lõigatakse. See tähendab, et looduslikud käsnad kasvavad jätkusuutlikult – ikka ja jälle.

Inimestel on aga loodusele suur negatiivne mõju. Üha sagedamini leitakse looduslikke käsnasid, millesse on sisse kasvatatud väikseimad plastosakesed – see on loodusele puhas mürk. Seda ei saa Croll & Denecke ise muuta, kuid nad tahavad anda oma panuse: viimastel aastatel on suur osa plastpakenditest asendatud säästvate alternatiividega. Pikaajaline missioon ongi loobuda täielikult plastikust. Juba praegu säästavad nad umbes ühe tonni jagu plastprügi teket aastas!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga