Elustiil

Miks just tükkšampoonid ja -palsamid?

tahked šampoonid

Tükkšampoonid ja tükkpalsamid on aina enam ja enam populaarsust koguvad looduskosmeetika tooted. Kui veel mõned aastad tagasi oli nende valik väike ning kättesaadavus kesine, siis nüüd on erinevaid tootjaid ja tooteid nii Eestist kui kaugemalt. Toome järgnevalt välja tahkete toodete peamised eelised:

1.       Tükkšampoonid ja palsamid on pakendatud keskkonnasõbralikult

See on tegelikult üks peamisi põhjuseid miks vahetada välja oma vedelad šampoonid ja palsamid. Zero waste elustiil on aina enam järgijaid koguv. Maailmas tekib igapäevaselt tonnide viisi prügi ja nende seas on suur hulk plastpudeleid ning -pakendeid. Hinnanguliselt ostetakse iga päev umbes miljon plastpudelit ja kui meil on võimalik seda hulka natukenegi vähendada kasutades pakendivabu tooteid ning vältida ühekordseid plastanumaid siis on see juba suur samm. Tükkšampoonid on tavaliselt pakitud kas metallkarpi, mida saab taaskasutada, ümbertöödeldud paberisse või biolagunevasse pakendisse.

2.       Nad on väga kontsentreeritud

Kuna tükkšampoonid ja -palsamid on kontsentreeritud ja ei sisalda vett nagu traditsioonilised juuksehooldusvahendid, siis jagub neid kauemaks ja aitavad seetõttu ka raha säästa. Kui vaadata vedela šampooni koostist siis tavaliselt on seal esimeseks koostisosaks vesi, mis tähendab, et seda sisaldub seal kõige rohkem. Seetõttu kulubki vedelat šampooni nii palju ja tihti kipume seda ka üle doseerima. Tahke šampooni pikemas säilivuses mängib olulist rolli ka toodete õige hooldus. Peale kasutamist tuleks toode kindlasti õhu kätte kuivama panna mitte dušinurka ligunema jätta. Selleks sobib suurepäraselt näiteks spetsiaalne luffast seebialus.

3.       Väga mugavad reisimisel

Nagu juba öeldud, ei sisalda tahked šampoonid ja palsamid vett, mis tähendab seda, et neid ei pea käsipagasiga reisides panema eraldi vedelike kotti või väiksemasse pakendisse ümber valama. Samuti on nad kerged ja võtavad kohvris vähe ruumi ega tekita lekkeid. Lisaks aitab see vältida hotellis olevaid pisikestes plastpudelites šampoonide kasutamist, mis tekitaks ainult lisaprügi.

4.       Ruumisäästjad

Olles oluliselt väiksemad kui plastikpudelites vedelad šampoonid, siis aitavad nad ideaalselt kaasa ruumi säästmisele. Nii ei teki probleeme ruumi puudusega ei vannitoa kapis, dušinurga riiulitel ega ka näiteks telkima või matkama minnes seljakotis.

5.       Aitavad panustada minimalistlikule stiilile

Tükkšampoonid aitavad kaasa minimalistliku ja esteetilise välimuse kujundamisele vannitoas. Kui vanniserval või dušinurgas on vähem erineva suuruse ja kujuga pudeleid siis on vannituba nii ilusam vaadata, kui ka lihtsam koristada.

6.       On väiksema süsiniku jalajäljega

Kuna nad ei sisalda vett ja on selle tõttu oluliselt kergemad siis on nende transportimisel ka süsiniku jalajälg palju väiksem. Ligikaudu 10-15 veoauto koormat vedelat šampooni oleks vaja transportida võrreldes 1 veoauto koorma tahke šampooniga, et saavutada sama pesukordade arv.

7.       Mitmete kasutusvõimalustega

Tükkšampooni kasutamine on lihtne ning lisaks juuste pesemisele võib seda kasutada ka näiteks keha pesemiseks või reisil olles riiete pesemiseks kui pole parasjagu muud pesuvahendit käepärast. Kuna tahke palsam on väga niisutav, võib seda kasutada ka raseerimisel või duši all keha niisutamiseks.

8.       Jätavad juuksed puhta tundega

Naturaalseid koostisosi sisaldavad tahked šampoonid ja palsamid ei sisalda sünteetilisi lisaaineid ning ei tee juukseid raskeks ja aitavad neil kauem puhtana püsida. Lisaks on peale pesemist mõnus puhaste juuste tunne. Näiteks Kokos tahke šampoon ja palsam, Solidu tahke šampoon ja palsam ning kodumaised ja uued Pure Shores artisan tahked šampoonid ning palsamid jätavad juuksed mõnusalt puhtaks ja krudisevaks. Ka kodumaised Nurme ning Signe tahked šampoonid pesevad juuksed mõnusalt puhtaks ning pärast pesu on juuksed lihtsalt kammitavad.

Oleme kuulnud päris tihti, et ei osata tükkšampooni ning -palsamit õigesti kasutada. Valesti kasutamist ei pea aga kartma! Tahke šampooni kasutamine on imelihtne – niisuta ja masseeri juukseid ning peanahka põhjalikult sooja veega, hõõru šampoon õrnalt juustele kuni need kergelt vahutavad.
Pese juuksejuured nagu tavaliselt, juukseotsad ei vaja eraldi pesemist, sest igal pesemise korral voolab šampoonivahune vesi niikuinii juukseotsteni ja puhastab need. Loputage hoolikalt juuksed pigem jahedama veega.

Igaks juhuks hoiatame, et looduslikud šampoonid ei vahuta nagu tavapärased jaekaubanduses müüdavad šampoonid, millesse on lisatud igasuguseid ebavajalikke ning tihti ka nahale, organismile ja keskkonnale ohtlikke lisaaineid.

NB! Jälgi, et tükkšampoon ei jääks peale pesu veeloiku, soovitavalt kuivata šampoonitükk spetsiaalsel luffast alusel. Sellisel viisil kestab sinu tahke šampoon, palsam või seebitükk tunduvalt kauem.

Meie Ökomoni e-poes on lai valik tahkeid šampoone ja palsameid, mille hulgast leiab tooteid nii Eestist kui välismaalt. Vaata ise järele ning leia enda jaoks see parim tahke šampoon ja palsam!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga